З’єднання полотен «Гнучкої цегли» під час монтажу

Полотна з’єднуються між собою із переворотом полотна на 180º. Для цього потрібно вирізати половинки цеглини зліва 4 шт. та праворуч 4 шт.

Так виглядає полотно

Потім з’єднуємо полотна з переворотом на 180 º

Виходить ідеальне стикування полотен.

Укладання цегли на кути: кладка кантрі та класична кладка.

Інструменти для монтажу

1) Рулетка
2) Будівельний Рівень
3) Будівельний ніж чи ножиці
4) Зубчастий шпатель
5) Валик
6) Пінопластова терка
7) Розшивка для швів
8) Будівельний Куль (закладення швів)

Монтаж декоративної штукатурки

Роботи з укладання «ГНУЧКОГО ЦЕГЛИ» проводяться при температурі не нижче +5ºС і вологості не більше 60%. Роботи не проводяться у дощ, перед дощем та одразу після дощу. Перед початком робіт відкрити кілька пачок та підготувати полотна до укладання на поверхню. Якщо роботи починають від кута, то потрібно зрізати 5 мм цеглинок, що виступають, з краю полотна з одного боку, а з іншого вирізати 4 половинки маленьких цеглинок (дивитися: З’ЄДНАННЯ ПОЛОТЕН «ГНУЧКОЇ ЦЕГЛИ ПРИ МОНТАЖІ»). Далі з’єднувати полотна, вирізаючи цеглинки з обох боків. Підготувати поверхню: очистити від забруднень та старої штукатурки, замазати великі тріщини та западини (якщо вони є). Дрібні тріщини можна не замазувати. Покрити підготовлену поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення. Підготувати клейову суміш (для керамічної плитки, для плит ППЗ).

1. Зубчастим шпателем нанести клей на поверхню розміром трохи більше розміру листа «гнучкої цеглини». Розмір зуба шпателя 3-5 мм. Не рекомендується наносити клей на стіну більш ніж на 2-3 листи (щоб уникнути його висихання). КЛЕЙ НАНОСИТЬСЯ НА СТІНУ, а не на полотно «гнучкої цеглини».

2. Піднести лист до стіни та щільно притиснути для фіксації на поверхні.

3. Прокатати вузьким валиком по цеглині або притиснути пінопластовою теркою

4. Плоським шпателем або металевою смугою шириною не більше 10 мм і товщиною 2 -3 мм пройти швами вдавлюючи сітку в розчин спочатку вертикальними швами.

5. Пройтися шпателем горизонтальними швами. Шви повинні залишитись гладкими, без напливів. При цьому не має значення, якщо сітка не закрилася розчином. Шви остаточно замазуються на наступному етапі.

6. Приступати до закладення швів потрібно після повного висихання клею не раніше, ніж через 1-2 доби. Можна закладати шви і після закінчення приклеювання всього об’єму цегли (це можна зробити і через тиждень, і через місяць і т.д.). Для закладення швів застосовуємо той же клей. що і для приклеювання «гнучкої цеглини». За допомогою будівельного шару (можна і кулінарний шар для крему) клей вноситься в шви. Розмір шару 50 см і більше, для зручності.

7. Після внесення клею в шви даємо йому трохи затвердіти до пружної суміші. Після цього пройти вузьким шпателем і сформувати шов, при цьому залишки клею по краях цегли, які не осипаються, не зчищати до повного висихання.

8. Коли клей у швах повністю висох, залишки клею на краях очистити тим самим шпателем. Якщо клей потрапив на поверхню цегли і її забруднив, можна зчистити за допомогою будівельного ножа, тільки після повного висихання клею. Місце зачистки трохи світлішає, але після обробки гідрофобізатором або акриловим лаком це усунеться (див.п.9).

9. Для того, щоб цегла прослужила довго і не піддавалася впливам зовнішнього середовища, рекомендується обробка поверхні гідрофобізуючими (водовідштовхувальними) складами. Усередині приміщень можна використовувати акрилові водовідштовхувальні склади.